Muzeum na Pikniku Poznaj Dobrą Żywność

Środa
20
Czerwiec
2018

W sobotę 16 czerwca br. nasze Muzeum po raz drugi uczestniczyło w Pikniku Poznaj Dobrą Żywność, który odbył się w Warszawie na terenie Wyścigów Konnych na Służewcu. Piknik zorganizowało Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Tegoroczna edycja pikniku odbyła się pod hasłem „Polska Smakuje”.

Impreza wzbudziła ogromne zainteresowanie mieszkańców Warszawy i okolic. Odwiedziło ją kilkanaście tysięcy osób. Otwarcia pikniku dokonał sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa Rozwoju Wsi Jacek Bogucki.

Nasze Muzeum przygotowało bogate stoisko promocyjne z licznymi atrakcjami. Dwukrotnie podczas pikniku zaprezentowaliśmy w ruchu część naszej kolekcji zabytkowych ciągników i lokomobil. W pokazach wzięło udział 10 polskich ciągników i minilokomobila parowa. Oprócz tego przeprowadziliśmy pokazy m. in. obróbki ciesielskiej kłody drewnianej, kręcenia snopków, obróbki ziarna w żarnach i drewnianej stępie. Nie zabrakło także kącika zielarskiego i edukacyjno-rozrywkowego. Turyści, którzy wybrali się na służewiecki tor bardzo chętnie odwiedzali nasze stoisko w trakcie pikniku.

Kustosz Marek Wiśniewski
Kierownik Działu Techniki Rolniczej
Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu