AKTUALNOŚCI


Niedziela Palmowa
Wyniki XVII Konkursu na Wykonanie Palmy Wielkanocnej


protokół>>


wyniki>>
Korowaj Mielnicki 2014


Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Mielniku w ramach VIII Światowego Festiwalu Korowaja Mielnickiego, który odbędzie się w dniach 2 maja (korowaj weselny) oraz 4 maja (korowaj agrarny) organizuje konkurs kulinarny pn. "Korowaj Mielnicki 2014". Konkurs w ramach festiwalu odbędzie się 2 maja w amfiteatrze Topolina w Mielniku, początek godz. 17.00.

Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie pod numerem 85 65 77 167, e-mail: goksir@mielnik.com.pl lub osobiście w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Mielniku. Termin zgłoszeń do 30 kwietnia 2014 r.

Regulamin konkursu dostępny na stronie www.goksir.mielnik.com.pl

   


Byliśmy na Festiwalu Chlebów Świata w Warszawie


W dniach 21-23 marca br. uczestniczyliśmy w Festiwalu Chlebów Świata, który został zorganizowany przez Stowarzyszenie Polskich Mediów i Warszawską Izbę Turystyki na terenie Zespołu Szkół im. Wł. Grabskiego w Warszawie przy ul. Ratuszowej.

Wśród wielu wystawców prezentowaliśmy naszą placówkę, imprezy planowane w 2014 r., a szczególnie Podlaskie Święto Chleba. Częstowaliśmy gości naszym chlebem, wypiekanym na terenie festiwalu (w piecu polowym) oraz tradycyjnymi podpłomykami podlaskimi.

W ciągu trzech festiwalowych dni nasze stoisko odwiedziło kilka tysięcy gości. Większość już na miejscu deklarowała przyjazd do Ciechanowca w zbliżającym się sezonie turystycznym.
Kilimy, gobeliny, sumaki - Cepeliowska Tkanina Artystyczna


W dniu 18 marca 2014 r w salach wystawowych w pałacu została otwarta ekspozycja "Kilimy, gobeliny, sumaki - Cepeliowska Tkanina Artystyczna" ze zbiorów Fundacji Cepelia Polska Sztuka i Rękodzieło w Warszawie. Komisarzem wystawy jest pracownik Fundacji - pani Anna Filipowicz-Mróz.

Otwarcia ekspozycji poprzez przecięcie krajki dokonały: pani Edyta Jurkiewicz - kierownik Referatu Kultury w Departamencie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, pani Anna Filipowicz-Mróz z Fundacji Cepelia Polska Sztuka i Rękodzieło w Warszawie oraz pani Anna Wiśniewska - zastępca dyrektora Muzeum.

Na ekspozycji pokazano kilimy, gobeliny i sumaki wytkane w 5 Spółdzielniach cepeliowskich. Wystawę uzupełniają tkaniny ludowe wyeksponowane na etnograficznych meblach oraz ręczne krosna, na których każdy może spróbować wytkać fragment tkaniny.

Wszystkich przybyłych na otwarcie wystawy gości urzekły niezwykłe dzieła sztuki tkackiej wykonane w warsztatach Fundacji Cepelia Polska Sztuka i Rękodzieło w Warszawie.

Wystawa czynna będzie do 11 maja 2014 r. w sali wystaw czasowych w pałacu - głównej siedzibie Muzeum.


Tkanina Cepeliowska>>Konkurs na Najlepiej Zachowany Zabytek Wiejskiego Budownictwa Drewnianego
w Województwie Podlaskim w 2014 roku


Organizatorzy - Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego oraz Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu ogłaszają Konkurs na Najlepiej Zachowany Zabytek Województwa Podlaskiego w 2014 roku. Konkurs jest adresowany do wszystkich właścicieli i użytkowników budynków drewnianych na terenie województwa podlaskiego. Zwracamy się do Urzędów Gmin o pomoc w uzyskaniu zgłoszeń do Konkursu z podległego Wam terenu.
Szczegóły Konkursu w załącznikach oraz w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu

   

Regulamin Konkursu>>


Druk Zgłoszenia>>Regulamin XVII-ego Regionalnego Konkursu na Wykonanie Palmy Wielkanocnej


Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu ogłasza XVII REGIONALNY KONKURS NA WYKONANIE PALMY WIELKANOCNEJ. Patronat nad Konkursem objął Ordynariusz Diecezji Drohiczyńskiej J. E. Ks. Biskup dr Antoni Dydycz. Do udziału w Konkursie zapraszamy wszystkich, niezależnie od wieku.

Palmy należy dostarczyć do Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu do 31 marca 2014 r. do godz. 12.00.

Regulamin Konkursu>>Plenery Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Ciechanowcu


28 lutego 2014 r. o godz. 12.00 w Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu zostanie otwarta wystawa "Plenery Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Ciechanowcu". Na wystawie zostaną zaprezentowane prace 76 uczniów z klas I -IV, powstałe na 14 plenerach, w ciągu prawie 4 lat funkcjonowania Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych.

Głównymi tematami obrazów są pejzaże, architektura i martwe natury. Wśród technik dominują: rysunek ołówkiem, węglem, sepią, a także akwarela, tempera, gwasz i pastel.

Wystawę młodych adeptów sztuki będzie można zwiedzać do 16. marca 2014 r.

   

Serdecznie zapraszamy!!!

Ciągnik SAM


17 lutego 2014 r. muzealna kolekcja 30 polskich i zagranicznych zabytkowych ciągników powiększyła się o kolejny egzemplarz. Tym razem zakupiliśmy ciągnik SAM, zbudowany samodzielnie przez właściciela. Jest to "samoróbka" skonstruowana na bazie polskiego silnika S-231 z 1970 r. Właściciel nazwał go "Ursus S-231". Służył on do zwózki drewna z lasu. Ciągnik świetnie uzupełnia istniejącą kolekcję ciągników fabrycznych z lat 1923 - 1990. Pokazuje pomysłowość naszych rolników w radzeniu sobie w przypadku niemożliwości zakupu ciągnika fabrycznego. Zapraszamy do obejrzenia nowo zakupionego ciągnika w naszym Muzeum.

   

Kustosz Marek Wiśniewski"Malarstwo Polskie" - Wystawa czasowa ze zbiorów Muzeum Podlaskiego
w Białymstoku


Dzięki uprzejmości Dyrektora Muzeum Podlaskiego w Białymstoku na wystawę czasową do Ciechanowieckiego Muzeum Rolnictwa trafiły dzieła wybitnych polskich malarzy, tworzących w XIX i na pocz. XX w. Kolekcja malarstwa polskiego w białostockich zbiorach liczy dziś kilkaset dzieł, z czego 48 prezentowanych jest na wystawie w Ciechanowcu. Możemy tu obejrzeć
m in. dzieła takich mistrzów jak: Jan Matejko, Juliusz i Wojciech Kossak, Jacek Malczewski, Józef Mehofer, Apoloniusz Kędzierski, Józef Chełmoński, Tadeusz Makowski, Józef Simmler i wielu innych. Wystawa będzie czynna do 26 lutego br.

   Zakończenie modernizacji wnętrza stajni - Muzeum Weterynarii


W grudniu 2013 roku zakończył się ostatni etap remontu sal ekspozycyjnych Muzeum Weterynarii. Wykonano nową posadzkę, podobnie jak w poprzednio remontowanych salach - z cegły klinkierowej. Całość inwestycji nadała obiektowi estetyczny wygląd, poprawiła funkcjonalność przestrzeni ekspozycyjnej przy jednoczesnym zachowaniu pierwotnego charakteru - dawnych stajni.

W wyremontowanej sali odtworzono poprzednio istniejący fragment wystawy, prezentujący m. in. Historiię szkolnictwa, organizacji weterynaryjnych, weterynarię wojskową. Ekspozycję wyposażono w nowe plansze ilustracyjne. Zakupiono nowy stelaż wystawienniczy, służący do prezentacji literatury weterynaryjnej.

W ramach tego samego projektu - "Modernizacja projektu do działalności kulturalnej" wykonano remont dachu, elewacji oraz wymieniono stolarkę drzwiową i okienną w jednym z pawilonów użytkowych Muzeum Rolnictwa.

Remont uzyskał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu - Rozwój infrastruktury kultury, priorytet - Infrastruktura kultury. Uzyskana dotacja - 150 000 zł, stanowiła 63,53% wartości inwestycji.

   Otwarcie ekspozycji stałej "Przyjaciele z dzieciństwa"


   5 grudnia 2013 roku w dawnej szkole we wsi Winna-Chroły - obiekcie zamiejscowym Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu, odbyło się uroczyste otwarcie ekspozycji stałej pod tytułem "PRZYJACIELE Z DZIECIŃSTWA".
   W uroczystości uczestniczyli licznie przybyli goście między innymi:

 • Państwo Wanda i Honore Heroes - pomysłodawcy otwieranej wystawy,
 • Pan Anatol Wap - dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku,
 • Pan Bogdan Zieliński - starosta powiatu wysokomazowieckiego oraz członkowie Rady Powiatu Wysokomazowieckiego,
 • Pani Zofia Januszkiewicz - Diakowska - przewodnicząca Rady Miasta Ciechanowiec,
 • Pan Mirosław Reczko - burmistrz Ciechanowca,
 • Pan Damian Tanajewski - zastępca dyrektora Opery i Filharmonii Podlaskiej - Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku,
 • Pan Eugeniusz Święcki - Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Ciechanowcu,
 • Pani Mirosława Chojnowska - dyrektor Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu,
 • Pani Elżbieta Trzeszczkowska - dyrektor Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu z gronem nauczycieli i uczniów,
 • Pan Krzysztof Pełszyk - dyrektor Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ciechanowcu z liczną grupą uczniów i nauczycieli,
 • Pani Anna Pawluk - dyrektor Przedszkola w Ciechanowcu wraz z dziećmi i opiekunami,
 • delegacje uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Krzysztofa Kluka w Rudce oraz Szkoły Podstawowej im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Szepietowie,
 • delegacja opiekunów i podopiecznych z Domu Pomocy Społecznej w Kozarzach oraz mieszkańcy Winny, Ciechanowca i okolic, którzy nie przestraszyli się zimowej pogody.

   Ekspozycja zabawek "Przyjaciele z dzieciństwa" została przygotowana w ok. 90 % ze zbiorów Państwa Heroes. Oprócz przekazanych przez nich eksponatów oraz obiektów ze zbiorów własnych Muzeum Rolnictwa na wystawie znalazły też miejsce prywatne pamiątki z dzieciństwa wielu osób, w tym m. in.: Grzegorza Godlewskiego, Stanisława Kryńskiego, Grzegorza Łopuskiego, Zofii Niemyskiej, Anny i Janusza Niewiarowskich, Joanny Paduch, Barbary i Krzysztofa Pełszyków, Antoniego Radziszewskiego i Zbigniewa Radziszewskiego.
   Muzeum serdecznie dziękuje wszystkim udostępniającym swoje prywatne zbiory.
   Autorką scenariusza wystawy jest Krystyna Bogucka. W przygotowaniu ekspozycji pomagały jej następujące osoby: Eryk Kotkowicz, Joanna Paduch, Bożena Łagoda, Agnieszka Bogucka, Emilia Maksimczuk, Bogusława Krysińska, Edyta Murawska - Derewońko, Zofia Niemyjska, Karol Łasiewicz, Jolanta Niewiarowska, Norbert Tomaszewski, Aleksandra Łapiak, Jarosław Kałczew, Agnieszka Michalczuk, Łukasz Uszyński, Wojciech Bogucki, Aneta Uszyńska, Agnieszka i Grzegorz Jakubikowie i inni.
   Zabawki zgromadzone na wystawie wykonane są z różnych materiałów: drewna, papieru, gumy, tkaniny, kamienia, metalu, porcelany, biskwitu, skóry, plastiku i celuloidu. Zaprezentowano prawie wszystkie znane formy zabawkarstwa europejskiego - od końca XIX wieku po lata 80. XX wieku. Obejrzeć można zabawki znane z filmów, lalki i ich akcesoria, zabawki blaszane, militaria chłopięce, samochodziki, kolejki, klocki, pluszowe zwierzątka i wiele innych.
   Z racji na ich różnorodność zostały podzielone na cztery grupy.
   Pierwsza część ekspozycji prezentuje najstarsze zabawki pochodzące z XIX wieku i 1 połowy XX wieku. Znajdą tu Państwo drogie zabawki, które dawniej można było spotkać jedynie w zamożnych domach.
   W drugiej sali znajdują się zabawki spod wiejskiej strzechy, czyli XX-wieczne zabawki ludowe: karuzele na patyku, konie na biegunach i inne, często samodzielnie wykonane przez dziecko lub jego opiekunów.
   Dwie kolejne części wystawy prezentujące pokój dziewczynek i pokój chłopięcy obejmują zbiór, który można nazwać "zabawkami z PDT-u i od wujka z Ameryki". Zabawki te pochodzą z 2. Połowy XX wieku. Wiele z nich, w polskich realiach było nieosiągalnych i tylko nieliczni mający rodzinę zagranicą mogli liczyć na posiadanie takich okazów. Bez wątpienia w czasach PRL-u dziecięce pokoje nie mieściły też takiej ilości zabawek jaką zgromadzono na ekspozycji. Ze względu na mnogość ciekawych obiektów pokazujemy pokoje bardziej z dziecięcych marzeń, nie takie jakimi one były. Odnajdą tu więc Państwo zabawki, którymi się bawiliście ale i takie, które chcieliście mieć lub zazdrościliście szczęściarzom, którzy je mieli.
   Z myślą o najmłodszych zwiedzających, przygotowano dodatkową atrakcję w postaci pomieszczenia przeznaczonego do samodzielnej zabawy.
   Mamy nadzieję, że ekspozycja "Przyjaciele z dzieciństwa" prezentująca bogatą kolekcję zabawek pochodzących z XIX w. i XX w., stanie się miejscem zaczarowanym, do którego będą Państwo często powracać, by przenieść się myślami w czasy dzieciństwa, a młodsze pokolenie w tym miejscu odkryje i pokocha zabawki, którymi bawili się ich rodzice i dziadkowie.

   Odcinki "Księgi Obyczaju" realizowane w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu


W Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu zostało zrealizowanych 6 odcinków programu TVP Białystok "Księga obyczaju". Inscenizację przygotowali pracownicy Muzeum oraz zaproszone dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ciechanowcu oraz grający na ligawce Andrzej Klejzerowicz. Informacji merytorycznej udzielał kierownik działu etnograficznego Antoni Mosiewicz, któty był także konsultantem naukowym programu. Dotychczas ukazały się odcinki o chlebie, o nauce dziecka wiejskiego, o chrzcinach oraz o obyczaju gry na ligawce. W drugiej połowie grudnia zostanie wyemitowany odcinek o świętych wieczorach.


Antoni Mosiewicz


Księga obyczaju - chleb


Księga obyczaju - szkoła


Księga obyczaju - wychowywanie dzieci


Księga obyczaju - chrzest


Księga obyczaju - gra na ligawkachMuzeum Rolnictwa w teledysku Donatana i Cleo - My Słowianie


Teledysk "My Słowianie" nagrywany w całości na terenie Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu, bije rekordy popularności w internecie. W ciągu pierwszych 2 dni od premiery obejrzało go ponad 4mln osób, a obecnie teledysk ma już ponad 23 mln wyświetleń.

"Między Liwcem a Bugiem"   "Między Liwcem a Bugiem" - taki był temat przewodni konferencji naukowej zorganizowanej z okazji 500-lecia Województwa Podlaskiego na Zamku-Zbrojowni w Liwie, we wtorek 3 grudnia 2013 roku. Konferencja ta była kontynuacją spotkania naukowego "Podlasie Nadbużańskie. 500-lecie powstania Województwa Podlaskiego", które miało miejsce w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu w dniach 21-22 czerwca 2013 r.
   Obrady w Liwie otworzył niezrównany gawędziarz i zarazem znakomity znawca historii Podlasia - profesor Uniwersytetu w Białymstoku - Adam Czeslaw Dobroński, który w swoim wystąpieniu poruszył między innymi "odwieczny" problem granic Podlasia - gdzie jest jeszcze Podlasie, a gdzie już go nie ma. Cennym uzupełnieniem wystąpienia profesora był referat o osadnictwie polskim na terenie ziemi drohickiej do 1569 roku, który wygłosił dr Tomasz Jaszczołt.
   Pozostali referenci dostroili się do wysokiego poziomu wspomnianych prelegentów, prezentując w swoich wystąpieniach ciekawe zagadnienia z historii południowego Podlasia: osadnictwa polskiego i litewskiego, dziejów zamku w Liwie, czy edukacji młodzieży szlacheckiej pochodzącej z terenu Mazowsza i Podlasia w węgrowskiej szkole prowadzonej przez księży Bartoszków (vel Komunistów). Duże wrażenie na odbiorcach zrobiło wystąpienie mgr Marii Koc na temat Wielkiego Gościńca Litewskiego mającego stać się w niedalekiej przyszłości osią ponadregionalnej współpracy w obszarze województw mazowieckiego i podlaskiego. Swój wkład merytoryczny w konferencję miało również Muzeum w Ciechanowcu - referat pt. "Panowie z Ciecierzyna na Mordach Ciecierscy", wygłosił mgr Norbert Tomaszewski.
   Konferencja w Zamku-Zbrojowni w Liwie, która wpisała się w cykl obchodów 500-lecia Województwa Podlaskiego, stanowiła cenny wkład w rozwój badań regionalnych dziejów miejscowości z terenu województwa podlaskiego. Uczestniczący w niej badacze wskazali na ogromny potencjał badawczy tkwiący w dziejach tego regionu Rzeczypospolitej oraz na konieczność intensyfikacji działań, aby to co najcenniejsze trafiło jak najprędzej do narodowej skarbnicy historii i kultury.

fot. Muzeum Zbrojownia na Zamku w Liwie
XXXIII Konkurs Gry na Instrumentach Pasterskich im. Kazimierza Uszyńskiego


   W dniach 30 listopada - 1 grudnia 2013 r. w Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu miał miejsce XXXIII Konkurs Gry na Instrumentach Pasterskich im. Kazimierza Uszyńskiego. Współorganizatorami imprezy było Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem oraz Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu. Patronat nad imprezą sprawowali Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wojewoda Podlaski oraz Marszałek Województwa Podlaskiego. Patronatem duchowym Konkurs objął Ordynariusz Diecezji Drohiczyńskiej Ksiadz Biskup dr Antoni Dydycz.
   Gra na instrumentach pasterskich jest dla uczestników formą aktywnego udziału w kulturze, angażującą do uczestnictwa całe rodziny. Międzynarodowy zasięg Konkursu podnosi jego rangę i pozwala rok rocznie zapraszać kolejnych instrumentalistów z różnych części świata.
   Konkurs Gry na Instrumentach Pasterskich jest największym tego typu wydarzeniem w Polsce oraz Europie, które w tym roku zgromadziło 153 uczestników z Podlasia, Mazowsza, Wielkopolski, Lubelszczyzny, Beskidu Śląskiego, Podhala, Małopolski, Kaszub oraz z zagranicy - z Białorusi, Słowacji i Ukrainy.
   Konkurs adresowany jest do instrumentalistów kultywujących tradycyjną muzyką pasterską. Weszło już do zwyczaju, że odbywa się on w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu w pierwszą niedzielę Adwentu. Można wtedy zobaczyć dawne instrumenty pasterskie i usłyszeć tradycyjne melodie. Jest to jedna z nielicznych imprez kulturalnych w naszym kraju pielęgnująca stare tradycje polskiego ludu i polskiego chrześcijaństwa, zachowana w nieskażonej formie.
   W XXXIII Konkursie Gry na Instrumentach Pasterskich udział wzięli instrumentaliści grający na mazowiecko-podlaskich ligawkach, góralskich trombitach, kaszubskich bazunach, rogach oraz innych instrumentach pasterskich. W tym roku po raz pierwszy mogliśmy usłyszeć dźwięk surmy poleskiej z Białorusi. W jury tegorocznego Konkursu zasiedli: Krzysztof Braun - etnograf z Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Warszawskiego, Piotr Dorosz - muzykolog z Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, dr Artur Gaweł - etnograf, kierownik Białostockiego Muzeum Wsi w Osowiczach, dr hab. Ewa Anna Gruszczyńska-Ziółkowska - muzykolog z Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego, Jacek Jackowski (przewodniczący jury) - muzykolog z Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Przesłuchania odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych - dzieci i dorosłych w kolejności: ligawki, trombity, bazuny, rogi pasterskie oraz pełnej niezwykłej wirtuozerii kategorii inne instrumenty pasterskie.
   Drugi dzień imprezy rozpoczął się uroczystą Mszą Świętą w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu, po której dyrektor Muzeum Dorota Łapiak dokonała otwarcia podsumowania XXXIII Konkursu Gry na Instrumentach Pasterskich im. Kazimierza Uszyńskiego. Najważniejszym punktem tego dnia było ogłoszenie wyników Konkursu. Laureaci I-go, II-go i III-go miejsca w każdej kategorii zaprezentowali swoje umiejętności w koncercie laureatów oraz otrzymali dyplomy z rąk Wicemarszałka Województwa Podlaskiego Walentego Koryckiego. Zastępca Dyrektora Podlaskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Jerzy Leszczyński wręczył puchar Krzysztofowi Skowerze z Trojanówka za wieloletni udział w Konkursie oraz podtrzymywanie i rozpowszechnianie gry na ligawce. Uroczystość zwieńczyły porywające koncerty zespołów: Karpatska Taystra z Ukrainy, Pieniny z Krościenka nad Dunajcem, Staroje Siało z Białorusi, Pleskota z Chmielna. Na zakończenie dwudniowego Konkursu Gry na Instrumentach Pasterskich im. Kazimierza Uszyńskiego w zabytkowym kościele w skansenie wystąpiła Kapela Drewutnia z Lublina.
   XXXIII Konkurs Gry na Instrumentach Pasterskich został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Starostwa Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem. Sponsorami imprezy byli: Bank Spółdzielczy w Ciechanowcu, Spółdzielczy Bank Rozwoju w Szepietowie, Polski Koncern Mięsny "DUDA S.A.", Bank Spółdzielczy w Czyżewie, Bank Spółdzielczy w Wysokiem Mazowieckiem, Andrzej Remisiewicz TRANS-ROL Kruszewo Wypychy gm. Sokoły, Apteka "Chochlew" w Ciechanowcu, Firma "Karen" Krzeczkowo Mianowskie gm. Czyżew, Stanisław Kuźmiński PHU Hydrobud w Klukowie, Firma PHPU "Unia" z Białegostoku ,"Młyn" w Ciechanowcu, Marian Leszczyński z Ciechanowca, Zakład Mięsny Eksport-Import "Jadów", Zakłady Mięsne "Netter" oraz Zakłady Mięsne "Sokołów S.A.".

   Protokoły z obrad jury XXXIII Konkursu Gry na Instrumentach Pasterskich im. Kazimierza Uszyńskiego


   Laureaci I, II i III nagród w każdej kategorii proszeni są o zgłoszenie się z instrumentami na wręczenie nagród w niedzielę 1 grudnia o godz. 12.00.


Protokół z obrad jury
w kategorii ligawki - dzieci
>>


Protokół z obrad jury
w kategorii trombity - dzieci
>>


Protokół z obrad jury
w kategorii bazuny - dzieci
>>


Protokół z obrad jury
w kategorii rogi pasterskie - dzieci
>>


Protokół z obrad jury
w kategorii inne instrumenty pasterskie - dzieci
>>


Protokół z obrad jury
w kategorii ligawki - dorośli
>>


Protokół z obrad jury
w kategorii trombity - dorośli
>>


Protokół z obrad jury
w kategorii bazuny - dorośli
>>


Protokół z obrad jury
w kategorii rogi pasterskie - dorośli
>>


Protokół z obrad jury
w kategorii inne instrumenty pasterskie - dorośli
>>