Teatralna Noc Muzeów już za nami
Co to był za czas!
Imprezę otworzył pokaz ciągników, silników i motocykli. Zabytkowe maszyny woziły na swoich grzbietach dzieci sprawiając wiele radochy.
Tego dnia muzeum przerodziło się w teatralną scenę. Wśród spacerowiczów można było spotkać „żywe rzeźby” i mimów zapraszających do wspólnych zdjęć i zabawy. Na scenie młodzi aktorzy ze Szkoły Podstawowej w Ciechanowcu wystawiali Kopciuszka. Teatr Katarynka zabrał nas w krainę „Morskich opowieści”, zachęcając najmłodszą publiczność do wspólnej zabawy.
Gwiazda wieczoru - Ireneusz Krosny i jego „Teatr Jednego Mima”– rozśmieszył nas do łez. Zostaliśmy zabrani w piękną podróż w świat wyobraźni i doświadczyliśmy tego, że nie trzeba słów aby wiele wyrazić. Rozbawiony tłum ochoczo uczestniczący w interakcjach ze światowej sławy mimem był tylko potwierdzeniem, jak wspaniałego występu byliśmy świadkami.
Odbyły się także „Igraszki z diabłem” pod gołym niebem, czyli plenerowy seans spektaklu Teatru Telewizji, ze świetną kreacją młodego Marka Kondrata, połączony z posiadami przy ognisku i smażeniem kiełbasek.
Ponadto w trakcie wydarzenia można było zwiedzać zabytkowe obiekty i wystawy oraz podziwiać pokazy takie jak wyrób tradycyjnych ozdób w XIX-wiecznej chacie, mielenie zboża ręcznym żarnem, malowanie obrazu na płótnie w gabinecie Ignacego Pieńkowskiego.
Na najmłodszych czekały dodatkowo animacje oraz plac zabaw z dmuchanymi atrakcjami i eurobungee.
Miło wrócić do wspomnień przeglądając zdjęcia z Nocy Muzeów w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu, do czego też serdecznie zapraszamy!
Następna taka noc za rok. Już nie możemy się doczekać!
Patronami medialnymi byli: Polskie Radio Białystok, Wysokomazowiecki24, Kurier Podlaski - Głos Siemiatycz
Jako kropkę nad i chcemy przedstawić Wam wiersz autorstwa Ireneusza Bańkowskiego, stworzony specjalnie na okazję ciechanowieckiej teatralnej Nocy Muzeów.
W muzeum
Na grudce ziemi, na kropli ze strzechy,
Na kromce w znoju wykutego chleba,
Słychać historii naszej oddechy,
Choć świat się zmienia , postępem zalewa.
W muzeum ciszą wieczorów wiosennych,
Czas na zadumę, godzinę wytchnienia,
Wspomnienie czasów minionych, niezmiennych.
Na chwile wyrwane od zapomnienia.
W pomruku polnych , przydrożnych kamieni,
Na polach , kiedy wieją silne wiatry,
Wspomnienia ważne dla naszych pokoleń.
Wczoraj i dzisiaj-życie - dwa teatry.
Oprac. Monika Garalowska
Fot. Artur Warchala, Monika Garalowska