You are on: Dni Kultury Chrześcijańskiej Podlasia Nadbużańskiego 2024

Dni Kultury Chrześcijańskiej Podlasia Nadbużańskiego 2024

Szukaj

Dni Kultury Chrześcijańskiej Podlasia Nadbużańskiego 2024

Tuesday
16
April
2024

Dyrekcja Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu zaprasza na:

Koncert pieśni religijnej w ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej Podlasia Nadbużańskiego, w wykonaniu zespołu Harmonica z Sokół oraz chóru Kantata z Ciechanowca, który odbędzie się 19 kwietnia 2024 r. (piątek) o godz. 18:00, w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu na terenie skansenu w zabytkowym kościele.

Wstęp bezpłatny!

Zespół Harmonica działa przy Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Sokołach od 2015 roku. Jego członkowie to uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, studenci, ale przede wszystkim osoby dorosłe związane z gminą Sokoły. Zespół prowadzi Piotr Ostrowski, absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie Filia w Białymstoku. W repertuarze Harmoniki znajdują się utwory: religijne, patriotyczne, rozrywkowe i ludowe. Soliści i zespół biorą udział w festiwalach, przeglądach muzycznych i uświetniają lokalne, regionalne uroczystości.
Po występie zespołu Harmonica usłyszymy pieśni religijne w wykonaniu ciechanowieckiego Chóru Kantata, działającego przy Parafii Św. Trójcy w Ciechanowcu.

Serdecznie zapraszamy!