Sie Sind auf: Wizyta TVN24 w naszym Muzeum

Freitag
Mai
2016

Najstarsza w Polsce (1910 rok produkcji) w pełni sprawna, samobieżna lokomobila parowa "George White", jako najnowszy eksponat naszego Muzeum, wzbudza coraz większe zainteresowanie nie tylko wśród odwiedzających nas turystów. Lokomobilą, którą Muzeum zakupiło 10 maja br., dzięki dodatkowym środkom pozyskanym z programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod nazwą "Kolekcje muzealne" i wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, zainteresowały się również media regionalne i ogólnopolskie. Zaraz po jej przybyciu do Muzeum zorganizowaliśmy specjalny pokaz dla mediów, aby zaprezentować "umiejętności" tej niezwykłej maszyny parowej. Wzięła ona również udział w pokazach w dniu 18 maja w trakcie "Nocy Muzeów".

W poniedziałek 27 maja br. Przygotowaliśmy specjalny pokaz dla białostockiego ośrodka ogólnopolskiej stacji telewizyjnej TVN24. Reporter Adam Krajewski ze swóją ekipą nakręcił kilka relacji, które były bezpośrednio emitowane na antenie stacji. Dzięki tym relacjom nie tylko turyści, którzy do tej pory nas odwiedzili mogli podziwiać tę piękną maszynę. Mogła się ona zaprezentować także wszystkim widzom TVN24. Serdecznie dziękujemy stacji za możliwość zaprezentowania lokomobili w mediach ogólnopolskich i już zapraszamy wszystkich miłośników maszyn parowych na kolejny pokaz 18 sierpnia br. podczas XIII Podlaskiego Święta Chleba.
Poniżej fotoreportaż z wizyty ekipy TVN24 w naszym Muzeum.

Marek Wiśniewski

Kustosz - Kierownik Działu Techniki Rolnicze