Sie Sind auf: Jarmark św. Wojciecha

Sonntag
April
2022

!!! UWAGA !!! Wjazd wystawców w dniu jarmarku (24.04.2022) w godz. 7.00 - 10.00.

* Tego dnia wystawy stałe w pałacu są wyłączone ze zwiedzania. Wstęp wolny na wystawę czasową w pałacu "Pastelowe wspomnienia: mój makro- i mikroświat" - wejście od tarasu, a także do chałup i kościoła na terenie skansenu. Pozostałe ekspozycje stałe do obejrzenia z przewodnikiem.

Organizowany od blisko dwóch dekad, na przełomie kwietnia i maja, ciechanowiecki Jarmark Świętego Wojciecha na trwałe wpisał się w kalendarz lokalnych imprez. Daje on okazję do towarzyskiego spotkania, aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu w świąteczny dzień, możliwość zaopatrzenia się w wyroby rękodzieła ludowego, nasiona warzyw i kwiatów, sadzonki zielone, cebulki kwiatów i żywe rośliny. Na imprezę ściągają twórcy ludowi, artyści oraz rzemieślnicy z różnych stron Polski, którzy prezentują to, co mają najlepsze i najciekawsze.

Przy muzyce ciechanowieckiego zespołu Kłosy, w otoczeniu twঁrców ludowych, zawsze można miło i pożytecznie spędzić wolny czas. Bardzo dobra pogoda, która jest od wielu lat swoistą "wizytówką" tej imprezy, świadczy o tym, że nawet Niebo sprzyja organizatorom.

Współorganizatorem Jarmarku Świętego Wojciecha jest od wielu lat Nadleśnictwo Rudka, którego stoiska handlowe i tematyczne oraz punkty konsultacyjne (np. dla osób pragnących założyć las i uprawiać go w zgodzie z naturą i osiągnięciami nauki) cieszą się zawsze ogromnym uznaniem wśród zwiedzających. Dla osób, którym bliskie są sprawy ekologii organizowane są przez pracowników Nadleśnictwa Rudka konkursy wiedzy przyrodniczej oraz zbiórki surowców wtórnych. Nagrodami są jak zwykle sadzonki drzew i krzewów, wpisujące się ideę wzbogacania różnorodności przyrodniczej środowiska, w którym mieszkamy.