Вы находитесь: "Pastelowe wspomnienia: mój makro- i mikroświat" - zaproszenie na wernisaż wystawy prac Tomasza Motyla

2022

Dyrekcja Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu ma zaszczyt zaprosić na wernisaż wystawy prac Tomasza Motyla połączony z promocją albumu "Pastelowe wspomnienia: mój makro- i mikroświat".

Otwarcie wystawy czasowej będzie miało miejsce 2 kwietnia 2022 r. o godz. 12.00 w siedzibie głównej muzeum przy ul. Pałacowej 5.

Profesor zwyczajny dr hab. Tomasz Motyl był wieloletnim kierownikiem Katedry Nauk Fizjologicznych i prodziekanem ds. nauki na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW. Był członkiem Senatu SGGW, przewodniczącym Senackiej Komisji ds. Rozwoju Kadr Naukowych i Dydaktycznych, członkiem Senackiej Komisji Dyscyplinarnej, Rady Wydziału Medycyny Weterynaryjnej, Rady Naukowej Instytutu Genetyki i Hodowli Zwierząt PAN, oraz członkiem Rady Narodowego Centrum Nauki. Pełnił funkcję przewodniczącego Rady Programowej Konsorcjum Naukowego KNOW „Zdrowe Zwierzę-Bezpieczna Żywność”., Poza pracą zawodową Profesor Tomasz Motyl aktywnie działał w zakresie restytucji zwierząt dziko żyjących w Polsce. Jego hobby to malowanie pastelami. Prace swoje prezentował na kilku wystawach m.in. w Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka, Muzeum Leśnictwa w Gołuchowie, Oddziale Muzeum Podlaskiego w Tykocinie, Galerii „U Panien” w Piotrkowie Trybunalskim, Muzeum SGGW w Warszawie. Zbiory swoich pasteli wydał w dwóch albumach: „Pastelowe barwy przyrody”(2011) oraz „Pastelowe wspomnienia: mój makro- i mikroświat”(2021). Pastele wykorzystywał także jako ilustracje do książek beletrystycznych swojego autorstwa. Interesuje się historią dawnego malarstwa polskiego. Jest wieloletnim członkiem Klubu Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej PZŁ.

Serdecznie zapraszamy!

prof. Tomasz Motyl