Вы находитесь: Promocja publikacji pt."Pięćdziesięciolecie Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu na pisankach w zbiorach Muzeum Pisanki"

2012

25 marca br. w Muzeum Rolnictwa o godz. 13.00 odbyło się ósme już z kolei spotkanie promocyjne publikacji z serii "Pisanki" pt. "Pięćdziesięciolecie Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu na pisankach w zbiorach Muzeum Pisanki".
W uroczystości udział wzięli członkowie Rady Muzeum na czele z przewodniczącym prof. dr. hab. Czesławem Waszkiewiczem, ksiądz wikariusz generalny diecezji drohiczyńskiej Zbigniew Rostkowski, ksiądz prałat Kazimierz Siekierko, rodzina, przyjaciele i znajomi państwa Jasiuków oraz mieszkańcy Ciechanowca.
Spotkanie rozpoczęło się od uczczenia chwilą ciszy pamięci zmarłej rok temu pani profesor Ireny Stasiewicz - Jasiukowej. Następnie licznie przybyłych gości powitała zastępca dyrektora Muzeum pani Anna Wiśniewska, po czym przekazała głos autorowi publikacji - inż. Jerzemu Jasiukowi, który z wielkim sentymentem wspominał początki przyjaźni z ciechanowiecką placówką, a także kuluary powstania Muzeum Pisanki. Miłym akcentem, zgodnie z tradycją, był moment wręczenia inż. Jerzemu Jasiukowi pisanki z wizerunkiem świętego Jerzego, którą wykonał pan Wojciech Bogucki - kurator zbiorów Muzeum Pisanki.
Spotkanie, które niewątpliwie miało szczególny charakter z okazji złotego jubileuszu 50-lecia Muzeum w Ciechanowcu, zakończyło się występem kapeli "Kłosy".