Вы находитесь: Zakończenie modernizacji wnętrza stajni - Muzeum Weterynarii

2014

W grudniu 2013 roku zakończył się ostatni etap remontu sal ekspozycyjnych Muzeum Weterynarii. Wykonano nową posadzkę, podobnie jak w poprzednio remontowanych salach - z cegły klinkierowej. Całość inwestycji nadała obiektowi estetyczny wygląd, poprawiła funkcjonalność przestrzeni ekspozycyjnej przy jednoczesnym zachowaniu pierwotnego charakteru - dawnych stajni.

W wyremontowanej sali odtworzono poprzednio istniejący fragment wystawy, prezentujący m. in. Historiię szkolnictwa, organizacji weterynaryjnych, weterynarię wojskową. Ekspozycję wyposażono w nowe plansze ilustracyjne. Zakupiono nowy stelaż wystawienniczy, służący do prezentacji literatury weterynaryjnej.

W ramach tego samego projektu - "Modernizacja projektu do działalności kulturalnej" wykonano remont dachu, elewacji oraz wymieniono stolarkę drzwiową i okienną w jednym z pawilonów użytkowych Muzeum Rolnictwa.

Remont uzyskał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu - Rozwój infrastruktury kultury, priorytet - Infrastruktura kultury. Uzyskana dotacja - 150 000 zł, stanowiła 63,53% wartości inwestycji.