Sie Sind auf: "Księga pamięci Gminy Żydowskiej w Ciechanowcu" dostępna w naszej ofercie

"Księga pamięci Gminy Żydowskiej w Ciechanowcu" dostępna w naszej ofercie

"Księga pamięci Gminy Żydowskiej w Ciechanowcu" dostępna w naszej ofercie

Montag
Februar
2022

Księga pamięci Gminy Żydowskiej w Ciechanowcu pod redakcją Eliezera Leoni, stanowi czwartą część w serii Pinkasy przedniemieńskie wydawanej przez Łomżyńskie Towarzystwo Naukowe im. Wagów w Łomży. Zawierająca blisko 600 stron publikacja, stanowi zapis historii życia żydowskich mieszkańców Ciechanowca, od początku XX wieku, aż po tragiczne czasy II wojny światowej. Są to wspomnienia mieszkańców pokazujące koloryt i specyfikę życia w małym, wielokulturowym mieście. Teksty, które w niej zawarto zostały przetłumaczone na język polski z języków hebrajskiego, jidysz i angielskiego.

Księga… zawiera niepowtarzalne opisy krajobrazu Ciechanowca, stosunków społecznych panujących tutaj w pierwszej połowie stulecia, codziennych problemów jakim stawiali czoła mieszkańcy, ale również powodów z jakich świętowali.

Książkę można nabyć w kasie Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu w cenie 60,00 zł.