Sie Sind auf: Poszerzona kolekcja zabytkowych ciągników w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu

Poszerzona kolekcja zabytkowych ciągników w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu

Szukaj

Poszerzona kolekcja zabytkowych ciągników w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu

Montag
14
Juni
2021

W środę 9 czerwca br. Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka podpisało umowę z Narodowym Instytutem Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów w Warszawie na realizację zadania „Poszerzenie kolekcji zabytkowych ciągników rolniczych”. Zadanie będzie realizowane w terminie od 14 do 30 czerwca 2021 r. W ramach zadania muzeum zakupi 3 szt. odrestaurowanych i sprawnych technicznie zabytkowych ciągników. Będą to: niemiecki ciągnik Hanomag AGR 38 z 1938 r., niemiecki ciągnik Lanz Acker-Bulldog HN 3 D 7506 z 1941 r. i angielski ciągnik Fordson E27N Major z 1948 r. Ciągniki są unikatowymi modelami poszukiwanymi przez muzea techniczne i kolekcjonerów na całym świecie. Planowane do zakupu obiekty poszerzą do 62 egzemplarzy istniejącą, największą w Polsce kolekcję sprawnych ciągników o brakujące modele i bardziej ją jeszcze uatrakcyjnią.

W poniedziałek 28 czerwca br. planowany jest przywóz w/w muzealiów do siedziby ciechanowieckiego muzeum. Bezpośrednio po zakupie turyści będą mogli obejrzeć je na wystawie stałej w pawilonie techniki rolniczej. Do czego serdecznie zapraszamy. Umieścimy również fotorelację z ich przybycia na naszej stronie internetowej i pozostałych profilach w mediach społecznościowych.

Zakup dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu własnego Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów Rozbudowa zbiorów muzealnych oraz środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.


Hanomag AGR 38 z 1938 r.


Fordson E27N Major z 1948 r.


Lanz Acker-Bulldog HN 3 D 7506 z 1941 r