Sie Sind auf: ZAPRASZAMY NA FINISAŻ WYSTAWY CZASOWEJ PT. „BLIŻEJ NATURY – BLIŻEJ DRUGIEGO CZŁOWIEKA”

Samstag
Juli
2021

W najbliższy poniedziałek (5.07.21r.) Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu zaprasza na finisaż ekspozycji czasowej pt. „Bliżej natury – bliżej drugiego człowieka”, stanowiącej podsumowanie projektu realizowanego w ramach Programu Grantowego „Wena” Fundacji Rodziny Staraków. Celem projektu była nauka ciechanowieckiej młodzieży szkolnej nowych umiejętności z zakresu grafiki warsztatowej i tworzenia papieru czerpanego.

Młodzi artyści zaprezentowali na wystawie ponad 180 kompozycji inspirowanych podlaską przyrodą, w tym ziołami rosnącymi w muzealnym „Ogrodzie roślin zdatnych do zażycia lekarskiego”, o których pisał ks. Krzysztof Kluk, patron naszego muzeum. Oprócz różnorodnych prac graficznych, ekspozycję uzupełniły szkice z natury, projekty i matryce graficzne oraz papier czerpany własnoręcznie wykonany przez uczniów podczas zajęć w ośrodku Stowarzyszenia Akademia Łucznica i na zajęciach w szkole. Dodatkowo wystawę dopełniła bogata dokumentacja fotograficzna obrazująca wszystkie etapy realizowanego projektu.