Sie Sind auf: Nasza przyroda, Zagrożenia, cele i formy jej ochrony

Freitag
April
2009

Od dnia 24 kwietnia do połowy września bieżącego roku można zwiedzać nową wystawę czasową Pt. „Nasza przyroda, Zagrożenia, cele i formy jej ochrony”, na której prezentowane są najistotniejsze zagadnienia dotyczące ochrony krajowych gatunków roślin i zwierząt. Na wystawie można zobaczyć m.in. wypreparowane ptaki i ssaki 22 gatunków oraz zapoznać się z wyglądem wielu rzadko już dziś spotykanych w naturalnym środowisku roślin i zwierząt podlegających ochronie gatunkowej. Wystawa została przygotowana przez Uniwersyteckie Muzeum Przyrodnicze im. Profesora Andrzeja Myrchy w Białymstoku przy współudziale Nadleśnictwa Rudka i jest dostępna do zwiedzania codziennie w budynku Gajówki z Wdowia na terenie Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-leśnej „Zagroda leśna” przy Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu.
Autor wystawy: Wiesław Mikucki