Sie Sind auf: Odnowiona ekspozycja Muzeum Weterynarii

Montag
Januar
2012

W grudniu 2011 roku została zakończona modernizacja jednej z sal ekspozycyjnych Muzeum Weterynarii. Stało się to możliwe dzięki uzyskaniu dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Po dokonaniu niezbędnych prac remontowych, przygotowano odnowioną ekspozycję.

Remont przywrócił sali wygląd, nawiązujacy do pierwotnego charakteru obiektu - dawnych stajni. Ceglana podłoga, specjalne tynki, a przede wszystkim odsłonięcie starych belek sufitowych nadały pomieszczeniu odpowiedniego charakteru.

Dofinansowanie obejmowało także zakup ram ekspozycyjnych. Dzięki temu dokonano wymiany starych plansz, wprowadzono nowe materiały ikonograficzne, wzbogacono ekspozycje o nowe teksty opisujące dzieje lecznictwa zwierząt. Wystawę uzupełniono o pozyskane ostatnio muzealia, związane z prezentowanymi w wyremontowanej sali zagadnieniami: podkownictwem i ortopedią.