Sie Sind auf: Rajd Pamięci Szlakiem Bojowym Suwalskiej Brygady Kawalerii- w Wojnie Obronnej 1939 r.

Freitag
September
2012

W piątek 7 września br. na terenie Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu pojawiła się grupa rekonstrukcyjna ze Stowarzyszenia Ułanów Grochowskich im. gen. Józefa Dwernickiego.

Dziesięcioosobowy oddział kawalerzystów zawitał do Muzeum późnym popołudniem, tak by przed zmierzchem "oporządzić" konie i odpoczać przy blasku płonącego ogniska. Nazajutrz nasi ułani wyruszyli w dalszą drogę, by swoją postawą dawać świadectwo i przypominać o tych, którzy oddali życie za wolność Ojczyzny, bo... "Pamięć o Nich żyje w nas.".

Ciechanowiec był jednym z wielu miejsc-przystanków na mapie, odbywanego przez grupę kawalerzystów "rajdu pamięci". Ideą całego przedsięwzięcia była potrzeba podtrzymania ginącej już pamięci o anonimowych bohaterach walk w obronie Ojczyzny, a także pokazania ważnych, czasami niemal zupełnie zapomnianych miejsc i samotnych mogił, nad którymi smutno szumią brzozy - płaczki.