Sie Sind auf: Odnowiona ekspozycja Muzeum Weterynarii

Mittwoch
Januar
2013

W grudniu 2012 roku została zakończona modernizacja kolejnej z sal ekspozycyjnych Muzeum Weterynarii. Stało się to możliwe dzięki uzyskaniu dofinansowania w wysokości 135 tys. zł ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu - Rozwój infrastruktury kultury, priorytet - Infrastruktura kultury. Wkład własny w wysokości 135 tys. zł zabezpieczył Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

Remont obejmował wymianę instalacji elektrycznej i centralnego ogrzewania. Podniosło to estetykę sali oraz poprawiło funkcjonalność i bezpieczeństwo obiektu. Całości dopełniło malowanie ścian oraz położenie ceglanej podłogi, podobnie jak w wyremontowanej wcześniej sali pierwszej. Ostatnia z sal została wyremontowana częściowo. Dokonano modernizacji instalacji elektrycznej, zamontowano nowe oświetlenie oraz sufit. Po uzyskaniu kolejnych dotacji, planowane jest dokończenie remontu tej sali ekspozycyjnej.

Po dokonaniu niezbędnych prac remontowych, przygotowano odnowioną wystawę. Dokonano wymiany starych plansz, wprowadzono nowe materiały ikonograficzne, wzbogacono ekspozycje o nowe teksty opisujące wybrane aspekty lecznictwa zwierząt. Wystawę wzbogacono o pozyskane ostatnio muzealia, związane z prezentowanymi w wyremontowanej sali zagadnieniami: terapią weterynaryjną.

Tegoroczny remont obejmował także modernizację pomieszczenia magazynowego, znajdującego się w stajniach.
Muzeum Rolnictwa stara się o pozyskanie kolejnych dotacji MKiDN na działania modernizacyjne wewnątrz budynku, jak i remont dachu oraz elewacji zabytkowych stajni.