Sie Sind auf: Zażycie Roślin Lekarskie, czyli wiadomość dla miłośników tradycyjnego ziołolecznictwa

Mittwoch
Februar
2017

Ponad dwa wieki temu ksiądz Krzysztof Kluk, znany przyrodnik ciechanowiecki pisał: „z różnych części Roślin mamy nayskutecznieysze lekarstwa na poratowanie nadwątlonego zdrowia”. Także w dzisiejszych czasach coraz częściej i chętniej wracamy do naturalnych sposobów profilaktyki i leczenia. Wszystkich zainteresowanych tym tematem zapraszamy do zapoznania się z naszym najnowszym wydawnictwem, zatytułowanym „Rośliny lecznicze”. Jest to kolejna książka z serii Kolekcje Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu, zawierająca opisy ponad 300 roślin leczniczych uprawianych w muzealnym Ogrodzie roślin zdatnych do zażycia lekarskiego. Bogato ilustrowany przewodnik w zwięzły sposób podaje najważniejsze informacje o każdym gatunku - opis botaniczny, pochodzenie i występowanie, nazwy zwyczajowe oraz zastosowanie w lecznictwie w czasach współczesnych i w przeszłości. Znajdziemy tu także wiele sprawdzonych receptur na ziołowe medykamenty i domowe przetwory.

Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania Panu Profesorowi Aleksandrowi Chmielowi z Łodzi, autorowi większości zdjęć roślin leczniczych prezentowanych w publikacji. Miłośnikom fotografii „w wersji makro” z przyjemnością polecamy wizytę na stronie www.naturephotocloseup.eu, gdzie można poczytać o fotografowaniu przyrody i obejrzeć inne fotozbliżenia autorstwa Pana Profesora.