Sie Sind auf: Zimowe Ptakoliczenie 2017

Donnerstag
Februar
2017

W ostatnią sobotę 28 stycznia w muzealnym parku i w okolicach ciechanowieckiego zalewu miał miejsce spacer ornitologiczny zorganizowany pod egidą Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. I tylko trochę szkoda, że wzięło w nim udział tak mało uczestników, wszak to nieczęsta okazja móc obserwować ptaki w towarzystwie znawcy naszej ornitofauny w osobie kolegi Jurka Sikorskiego, który co roku organizuje u nas i w wielu innych miejscach akcje ptakoliczenia. To świetny sposób spędzania wolnego czasu i niewątpliwa satysfakcja gdyż biorąc udział we wspólnym podglądaniu ptaków pomagamy zawodowym ornitologom zbierać potrzebne dane o tych uroczych stworzeniach.

W trakcie sobotniego ptakoliczenia zaobserwowano takie gatunki jak:
Mazurek, Kwiczoł, Bogatka, Gil, Kawka, Modraszka, Kowalik, Pełzacz, Sójka, Dzięcioł duży, Dzięcioł średni, Kruk, Raniuszek, Strzyżyk, Krogulec, Myszołów.