Sie Sind auf: Kapliczka z figurą św. Antoniego w Drewnowie

Dienstag
Juni
2016

W przeddzień Bożego Ciała w punkcie zamiejscowym Muzeum Rolnictwa w Drewnowie Ziemakach, przed bramą zagrody młynarza została ustawiona przez pracowników Muzeum kapliczka z figurą św. Antoniego.

Św. Antoni jest patronem parafii w Bogutach Piankach. W 2010 roku właśnie z Bogut na teren skansenu w Ciechanowcu został przeniesiony zabytkowy drewniany kościół. Z fragmentów pozostałych z jego konserwacji została wykonana wymieniona wyżej kapliczka.

Św. Antoniego prosimy często o pomoc w odnalezieniu cennej zguby, ale i wtedy, gdy gubią się nam "rzeczy" o wiele cenniejsze, takie jak wiara, miłość, nadzieja, wzajemne poszanowanie. Na tych sprawach święci znają się najlepiej.

W dniu 19 czerwca b.r. w Drewnowie Ziemakach ksiądz Stanisław Mikucki, proboszcz parafii w Bogutach-Piankach, poświęcił naszą muzealną kapliczkę z figurą św. Antoniego. Dziękujemy mieszkańcom wsi za udział w uroczystości.

Niech św. Antoni z kapliczki pod wiatrakiem czuwa nad Drewnowem i jego mieszkańcami oraz nad całą parafią bogutowską.