Sie Sind auf: Konserwacja wybranych obiektów techniki rolniczej - II etap

Konserwacja wybranych obiektów techniki rolniczej - II etap

Konserwacja wybranych obiektów techniki rolniczej - II etap

Zadanie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W dniu 08. marca 2011 r. Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu otrzymało decyzję Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w sprawie dofinansowania zadania "Konserwacja wybranych obiektów techniki rolniczej - II etap" w ramach Programu Dziedzictwo kulturowe, Priorytet 2: Wspieranie działań muzealnych dofinansowanego ze środków MKiDN pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
W ramach zadania zostanie wykonana konserwacja 8 zabytków techniki rolniczej, znajdujących się w zbiorach Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu. Pelnej konserwacji i usprawnieniu technicznemu poddanych zostanie 8 zabytkowych ciągników rolniczych wyprodukowanych w latach 1947 - 1970, stanowiących część unikatowej w skali kraju kolekcji przedwojennych i powojennych ciągników używanych na terenie Polski.
Do konserwacji przeznaczono 5 ciagników produkcji polskiej: Ursusa C-45 i jego następców Ursusy C - 325 i C - 328 oraz ciągnik gąsiennicowy "Mazur S - 50" i 3 produkcji czeskiej: Zetor T-25K, Zetor A-25 i Zetor-Major 3011. Wszystkie wymienione ciągniki jeszcze do końca bieżącego roku zyskają swoje "drugie życie" i będą mogły cieszyć oko turystów odwiedzających nasze Muzeum.