Вы находитесь: Zabezpieczenie obiektów dziedzictwa kulturowego poprzez zakup zabytków razem ze sprzętem

PROJEKT:"Zabezpieczenie obiektów dziedzictwa kulturowego poprzez zakup zabytków razem ze sprzętem ułatwiającym eksponowanie i konserwację oraz modernizacja systemu monitoringu wizyjnego i przeciwpożarowego Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu"

Nr Projektu: UDA-RPPD.06.03.00-20-004/15-00 w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013 Osi Priorytetowej VI. Rozwój Infrastruktury Społecznej, Działania 6.3 Rozwój infrastruktury z zakresu kultury i ochrony dziedzictwa historycznego i kulturowego.

Całkowita wartość Projektu wynosi 928 200 PLN.

Wydatki kwalifikowane Projektu wynoszą 804 000 PLN.

Instytucja Zarzadzająca RPOWP przyznała dofinansowanie w kwocie 683 400 PLN stanowiące 85% wydatków kwalifikowalnych, z czego 136 680 PLN z EFRR i 546 720 PLN dotacji celowej budżetu państwa.

Inwestycja pt. ""Zabezpieczenie obiektów dziedzictwa kulturowego poprzez zakup zabytków razem ze sprzętem ułatwiającym eksponowanie i konserwację oraz modernizacja systemu monitoringu wizyjnego i przeciwpożarowego Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu" realizowana jest przez Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu.

Projekt zostanie zrealizowany w IV kwartale 2015 r.

Celem ogólnym projektu jest podniesienie atrakcyjności turystycznej Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu i zwiększenie liczby osób odwiedzających, w tym turystów zagranicznych (a więc w konsekwencji także wzrost atrakcyjności województwa) poprzez poszerzenie oferty ekspozycyjno-kulturalnej, m.in. o pokazy pracy zabytkowych maszyn, lekcje muzealne oraz zabezpieczenie posiadanych dóbr kultury. Zadanie ma też cel nadrzędny z punktu widzenia dochowania obowiązków współczesnych względem przyszłych pokoleń - zachowanie unikalnych eksponatów tak, aby były dostępne dla wielu przyszłych pokoleń.

Cele bezpośrednie projektu można określić nast.ępująco:

1. Uzupełnienie kolekcji muzealiów o wyjątkowo cenne i unikatowe obiekty, co pozwoli na stworzenie jedynej w Polsce kolekcji ciągówek i ciągników, podkreślającej wyjątkowość placówki i oryginalność udostępnianych zwiedzającym kolekcji w skali kraju,

2. Podniesienie standardu zabezpieczenia i konserwacji zabytków,

3. Podniesienie standardu Muzeum poprzez stworzenie nowej oferty spełniającej oczekiwania osób odwiedzających,

4. Poprawa warunków do zwiedzania dla osób niepełnosprawnych poprzez zakup odpowiedniego sprzętu i urządzeń,

5. Wprowadzenie innowacyjności w postaci audioprzewodników w 4 wersjach językowych,

6. Wzrost liczby odwiedzających muzeum.