Niedziela Palmowa

2020

!!! UWAGA !!! W związku z sytuacją epidemiczną w naszym kraju, Konkurs na wykonanie palmy wielkanocnej w bieżącym roku zostaje odwołany. Zapraszamy do udziału za rok.

Od 1997 roku Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka organizuje Konkurs na Wykonanie Palmy Wielkanocnej, które są prezentowane w czasie procesji Niedzieli Palmowej w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu. Duchowy patronat nad Konkursem sprawuje Ordynariusz Diecezji Drohiczyńskiej Ksiądz Biskup Antoni Dydycz.
W Konkursie bierze udział około 500 palm z około 40 placówek oświatowo - wychowawczych i osób indywidualnych z gmin Nur, Boguty, Ciechanowiec, Szepietowo, Klukowo, Perlejewo, Mielnik, Drohiczyn i Rudka. Po Niedzieli Palmowej palmy są prezentowane na wystawie czasowej na terenie Muzeum Rolnictwa.