Noc Muzeów

2020

!!! UWAGA !!! W związku z sytuacją epidemiczną w naszym kraju i licznymi ograniczeniami, informujemy że w roku bieżącym nie organizujemy Europejskiej Nocy Muzeów. Zapraszamy za rok.

Idea Europejskiej Nocy Muzeów narodziła się w Berlinie, gdzie w 1987 r. odbyło się po raz pierwszy tego typu wydarzenie. Okazało się, że zainteresowanie przeszło oczekiwania organizatorów. Rok później w ślad za Berlinem poszły Paryż i Amsterdam. W Polsce pierwszą Noc Muzeów zorganizowało Muzeum Narodowe w Poznaniu w 2003r. i od tej pory coraz to nowe placówki kulturalne, nie tylko muzea, przystępują do akcji, wpisując ją jako stały punkt do programu swojej działalności.

Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu organizuje nocne zwiedzanie od 2010 roku.