Jesteś na stronie: Zajazd Wysokomazowiecki

2021

Ze względu na obowiązujące obostrzenia epidemiczne, możliwość organizacji wydarzeń plenerowych tylko i wyłącznie w ścisłym reżimie sanitarnym z uwzględnieniem limitu uczestników, a także mając na uwadze bezpieczeństwo swoich gości, muzeum wycofuje się w roku bieżącym z organizacji Zajazdu Wysokomazowieckiego. Zapraszamy za rok.

Towarzystwo Naukowe Societas Scientiarum Klukoviana Et Jablonovianae wraz z Muzeum Rolnictwa im. k. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu, przy wsparciu finansowym Zarządu Starostwa Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem, wracają do organizacji cyklicznej imprezy rekonstrukcyjnej pod nazwą „Zajazdu Wysokomazowieckiego”. Odwiedzający Muzeum Rolnictwa będą mogli zapoznać się z realiami żołnierskiego życia w epoce napoleońskiej. Kulminacyjnym punktem imprezy będzie rekonstrukcja bitwy. Na zakończenie odbędzie się przedstawienie teatralne.

„Zajazd Wysokomazowiecki” jest wspaniałą lekcją historii dla osób w każdym wieku, przybliżającą zwiedzającym losy naszego regionu z przed ponad dwóch stuleci.