Zajazd Wysokomazowiecki

2020

!!! UWAGA !!! W związku z sytuacją epidemiczną w naszym kraju i licznymi ograniczeniami, informujemy że w roku bieżącym nie odbędzie się Zajazd Wysokomazowiecki. Zapraszamy za rok.

Towarzystwo Naukowe Societas Scientiarum Klukoviana Et Jablonovianae wraz z Muzeum Rolnictwa im. k. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu, przy wsparciu finansowym Zarządu Starostwa Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem, wracają do organizacji cyklicznej imprezy rekonstrukcyjnej pod nazwą „Zajazdu Wysokomazowieckiego”. Odwiedzający Muzeum Rolnictwa będą mogli zapoznać się z realiami żołnierskiego życia w epoce napoleońskiej. Kulminacyjnym punktem imprezy będzie rekonstrukcja bitwy. Na zakończenie odbędzie się przedstawienie teatralne.

„Zajazd Wysokomazowiecki” jest wspaniałą lekcją historii dla osób w każdym wieku, przybliżającą zwiedzającym losy naszego regionu z przed ponad dwóch stuleci.