Jesteś na stronie: Zapraszamy na koncert fortepianowy "Z klasyką przez Polskę" - Julia Kociuban - 25 kwietnia 2024 r.

2024

Zapraszamy na koncert z cyklu "Z klasyką przez Polskę” w wykonaniu znakomitej pianistki Julii Kociuban.
25 kwietnia (czwartek) o godz. 17:00 w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu, ul. Pałacowa 5
Wstęp bezpłatny!

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca. Dzięki niemu publiczność z mniejszych ośrodków wielu regionów Polski ma możliwość podziwiania na żywo najwybitniejszych artystów muzyki klasycznej.

Narodowy Instytut Muzyki i Tańca dzięki projektowi „Z klasyką przez Polskę” – już od 5 lat zapewnia mieszkańcom małych miast, miasteczek i wsi w całej Polsce ofertę koncertową muzyki klasycznej w wykonaniu najznakomitszych artystów. Zwykle można ich zobaczyć i usłyszeć w dużych
ośrodkach kultury – filharmoniach, teatrach muzycznych, operach czy ekskluzywnych salach koncertowych, do których nie każdy odbiorca ma dostęp - czasami z racji odległości, a czasami statusu materialnego.

”Z klasyką przez Polskę” to sztandarowy projekt Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca odpowiadający na potrzeby pozamiejskich społeczności. Jego koncerty odbywają się często w muzeach, dawnych dworach, pałacach, w miejskich i gminnych ośrodkach kultury, a także w kościołach. Miejsca te zapewniają bezpośredni kontakt ze słuchaczami, którzy nierzadko po raz pierwszy uczestniczą w wydarzeniu kultury wysokiej tej rangi.

Tegoroczny sezon projektu „Z klasyką przez Polskę” na Podlasiu rozpoczął się 21 marca.

Cykl koncertów w najbliższym czasie zaszczyci znakomita pianistka Julia Kociuban.

Ponadto do udziału w koncertach „Z klasyką przez Polskę” Polski Impresariat Muzyczny zaprosił w tym roku takich artystów jak Piotr Paleczny, Janusz Olejniczak, Ewa Pobłocka, Rafał Blechacz, Krzysztof Jakowicz, Waldemar Malicki, Agata Szymczewska, Olga Pasiecznik, Janusz Wawrowski, Paweł Gusnar, Julia Kociuban, Anna Radziejewska, Robert Gierlach, Aldona Barnik, Aleksander Dębicz, Mateusz Krzyżowski, zespół Wrocław Baroque Ensemble i innych.
Seria koncertów „Z klasyką przez Polskę” realizowana jest przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca i finansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.