Jesteś na stronie: Zaproszenie na spotkanie poświęcone pamięci Adama Wołka

Zaproszenie na spotkanie poświęcone pamięci Adama Wołka

Szukaj

Zaproszenie na spotkanie poświęcone pamięci Adama Wołka

Wtorek
26
Październik
2021

Z okazji zbliżającego się Dnia Zadusznego, Dorota Łapiak – dyrektor Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu, zaprasza w imieniu własnym i Rodziny zmarłego w tym roku doktora Adama Wołka, na spotkanie poświęcone Jego pamięci. Spotkanie odbędzie się w siedzibie muzeum, we wtorek, 26 października o godz. 11.00.

Z tej okazji Muzeum Rolnictwa przygotowało okolicznościową wystawę poświęconą Panu Adamowi i zaprasza wszystkich, którzy znali doktora Adama Wołka, by podzielili się wspomnieniami o Nim i Jego zasługach.

Adam Wołk urodził się 2 sierpnia 1928 r. w Warszawie w rodzinie ziemiańskiej. Lata dzieciństwa spędził w Czartajewie – rodzinnym majątku rodziny Wołków. 13 kwietnia 1940 r. został wywieziony na Syberię. W połowie lat 50-tych zaczął pracować w Instytucie Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach. Pracował tam na stanowisku adiunkta do emerytury w 1995 r. Organizował puławski odział Związku Sybiraków, współtworzył Fundację na rzecz Wspierania Puławskiego Ogrodu i Pałacu Czartoryskich, wspierał swoją wiedzę Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu. Zmarł 8 stycznia 2021 r.