Jesteś na stronie: Podsumowanie Konkursu na Najlepiej Zachowany Zabytek Wiejskiego Budownictwa Drewnianego w Województwie Podlaskim w 2015 r.

2015

W dniu 8 listopada 2015 r. w siedzibie Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu odbyło się podsumowanie XI Konkursu na Najlepiej Zachowany Zabytek Wiejskiego Budownictwa Drewnianego w Województwie Podlaskim w 2015 r.

W uroczystości uczestniczyli laureaci konkursu, burmistrzowie i wójtowie gmin, na terenie których znajdują się nagrodzone budynki.

I nagroda budynek mieszkalny, miejscowość Stara Rozedranka gm. Sokółka, wł. Leonarda i Zygmunt Szubzda,

II nagroda budynek mieszkalny, miejscowość Grzebienie gm. Dćbrowa Białostocka, wł. Eugeniusz Klemienia,

II nagroda budynek mieszkalny, miejscowość Pawły , gm. Zabłudów, wł. Luba i Mikołaj Krasnodembscy,

II nagroda lamus, miejscowość Kalinówka Kościelna, gm. Knyszyn, wł. Parafia Rzymskokatolicka św. Anny w Kalinówce Kościelnej