Jesteś na stronie: Wyróżnienie dla Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu

2015

5 listopada 2015 r. w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera odbyła się Ogólnopolska Gala Europejskich Dni Dziedzictwa podsumowująca 23. Edycję Europejskich Dni Dziedzictwa. Podczas Gali, z rąk Dyrektora Narodowego Instytutu Dziedzictwa prof. dr hab. inż. arch. Małgorzaty Rozbickiej, zostały wręczone wyróżnienia w uznaniu za zaangażowanie w promocję EDD i wspieranie działań na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego.

Europejskie Dni Dziedzictwa to coraz bardziej rozpoznawana marka pośród imprez o charakterze edukacyjno-kulturalnym w Polsce. W tym roku na terenie całego kraju w ramach EDD odbyło się prawie 2 tysiące wydarzeń, w których uczestniczyło ponad 320 tysięcy osób.

W naszym regionie koordynacją EDD zajmował się Departament Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. W ośmiu miejscowościach województwa podlaskiego zorganizowano 165 wydarzeń, w których udział wzięlo blisko 32 tysiące osób. Oprócz naszego Muzeum, wyróżnienia otrzymało Białostockie Muzeum Wsi w Osowiczach, Centrum Badań nad Historią i Kulturą Małych Miast w Tykocinie, Gminny Ośrodek Kultury w Czyżewie oraz Starostwo Powiatowe w Suwałkach. W imieniu Marszałka Województwa Podlaskiego nagrodę za zaangażowanie i koordynację EDD w Województwie Podlaskim odebrał pracownik Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego pani Katarzyna Kłoczko-Arent.

EDD to wyjątkowe święto, które obchodzimy każdego roku we wrześniu. Ma ono na celu nie tylko promocję dziedzictwa, ale także zwrócenie uwagi na potrzebę jego ochrony i zachowania dla przyszłych pokoleń. Ogólnopolskim koordynatorem EDD jest Narodowy Instytut Dziedzictwa. Szczegółowe informacje na temat projektu dostępne są na stronie http://edd.nid.pl