Jesteś na stronie: Jarmark Świętego Wojciecha w Ciechanowcu

2007

Jarmark Świętego Wojciecha, a nie Jarmark na Świętego Wojciecha – taką nazwę przyjęli bowiem organizatorzy tej imprezy, którzy przywrócili ją po wielu latach niebytu. Licencia poetica – z nazwami własnymi się nie dyskutuje! Poza tym – organizatorzy pragnęli odróżnić naszą imprezę – handlową, ale również muzealną i folklorystyczną, od dziewiętnastowiecznych stricte handlowych ciechanowieckich jarmarków.
Bez względu na nazwę, nasz ciechanowiecki Jarmark Świętego Wojciecha, który (mamy taką nadzieję), już na trwałe wpisał się w kalendarz lokalnych imprez, daje nam okazję na towarzyskie spotkanie, aktywny wypoczynek w świąteczny dzień, możliwość zaopatrzenia się w wyroby rękodzieła ludowego, nasiona warzyw i kwiatów, sadzonki zielone, cebulki kwiatów i żywe rośliny. Przy muzyce naszego ciechanowieckiego zespołu Kłosy, przy dobrej pogodzie (mamy nadzieję, że i tym razem nas ona nie zawiedzie!), w otoczeniu twórców ludowych, można będzie miło i pożytecznie spędzić wolny czas.
Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców – bez względu na wiek i zainteresowania, każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. Niech ta impreza, mająca swoje korzenie w naszej lokalnej tradycji, pozwoli choć na chwilę zapomnieć Państwu o wszelkich problemach i kłopotach dnia codziennego.
Do miłego zobaczenia w niedzielę 29 kwietnia 2007 roku, w godzinach 10.00 – 18.00.

Dyrektor Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka w Ciechanowcu