Jesteś na stronie: Podsumowanie Konkursu na najlepiej zachowany zabytek wiejskiego budownictwa drewnianego w województwie podlaskim za 2006 r.

2007

Dyrekcja Muzeum Rolnictwa im. ks. K. Kluka w Ciechanowcu zaprasza w dniu 26 stycznia 2007 r. o godz. 1100 na podsumowanie Konkursu na najlepiej zachowany zabytek wiejskiego budownictwa drewnianego w województwie podlaskim za 2006 r. z uroczystym wręczeniem nagród w siedzibie Muzeum.
Na Konkurs wpłynęło 197 zgłoszeń, 46 obiektów zostało zdyskwalifikowanych jako nie spełniających kryteriów określonych w regulaminie. Z pozostałych 151 obiektów jury nominowało do nagród 23 budynki.
Zgłoszone do Konkursu obiekty oceniała komisja w składzie:

• Antoni Mosiewicz – kierownik działu etnografii w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu – przewodniczący
  • Grzegorz Białowarczuk – asystent muzealny w dziale etnografii w Muzeum Rolnictwa – sekretarz
  • Anatol Wap – Inspektor Departamentu Edukacji i Kultury Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku – członek
  • Jerzy Tołłoczko – starszy inspektor w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków w Białymstoku – członek
  • Stanisław Tumidajewicz – kierownik delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Suwałkach – członek
  • Bolesław Gadawski – starszy inspektor Delegatury Wojewódzkiego Urzędu ochrony Zabytków w Łomży – członek
  • Aneta Kułak – specjalista od zabytków nieruchomych w Regionalnym Ośrodku Badań i Dokumentacji Zabytków w Białymstoku – członek