Jesteś na stronie: Medal Papieża dla Dyrektor Muzeum

2010

Podczas uroczystości Dożynek Diecezjalnych, które odbyły się 11 września br. w Boćkach, J.E. Ksiądz Biskup Antoni Dydycz uhonorował Dyrektor Muzeum Rolnictwa im. ks. K. Kluka w Ciechanowcu Dorotę Łapiak - papieskim medalem „Benemerenti”.
Medal ten przyznawany jest przez Papieża, na wniosek biskupa diecezjalnego. Otrzymują go osoby świeckie w dowód uznania dla postawy moralnej i zaangażowania w pracę na rzecz dobra wspólnego.
„Benemerenti” to odznaczenie honorowe, ustanowione w 1832 roku, przez Papieża Grzegorza XVI, przyznawane za długoletnie i wyjątkowe zasługi dla Kościoła Katolickiego osobom wyróżnionym, rodzinom lub społecznościom.
Medal jest złotym krzyżem w kształcie karo. Na rewersie widnieje słowo Benemerenti na tle godła Watykanu, w awersie medalu widnieje postać Jezusa Chrystusa. Wstążka orderowa jest w barwach papieskich.