Jesteś na stronie: PLENER MALARSKI W MUZEUM ROLNICTWA W CIECHANOWCU

2014

W dniach 14 - 24 sierpnia 2014 r. po raz kolejny na terenie Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu miał miejsce plener malarski, którego komisarzem była pani Barbara Pełszyk. Uczestnikami pleneru byli zaprzyjaźnieni z naszym muzeum artyści-plastycy z Łomży, Zambrowa, Grajewa i Białegostoku oraz uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Ciechanowcu.

W ramach pleneru młodzież szkolna uczestniczyła w zajęciach z zakresu sztuk plastycznych prowadzonych przez nauczycieli OSSP - panią Barbarę Pełszyk i pana Michała Selerowskiego oraz artystów. Cennym doświadczeniem dla młodych adeptów sztuki była możliwość obserwacji artystów podczas pracy twórczej.

Na zakończenie pleneru odbył się wernisaż "pod chmurką", w którym uczestniczyli licznie przybyli goście - mieszkańcy Ciechanowca, rodzice uczniów OSSP i turyści zwiedzający muzeum. Każdy z uczniów zaprezentował dwie prace spośród wielu stworzonych na plenerze. Na wernisażu można było podziwiać różne zakątki skansenu utrwalone na papierze za pomocą pasteli, kredek, węgla i ołówka. Nie zabrakło również akwarel oraz obrazów na płótnie malowanych farbami olejnymi i akrylowymi.