Jesteś na stronie: Muzeum Rolnictwa w Rudce na festynie „Powitanie lata u Ossolińskich”

2018

Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu i Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rudce współpracują ze sobą od wielu lat. Łączą je idee naukowe patrona obu Placówek księdza Krzysztofa Kluka. Muzeum Rolnictwa w swojej działalności skupia uwagę na utrwalaniu historii regionu, rolnictwa oraz kultury duchowej i materialnej Podlasia. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego kształci młodzież i dorosłych z Podlasia oraz terenów przyległych. Organizowany w Rudce na terenie Szkoły festyn „Powitanie lata u Ossolińskich” integruje społeczność szkolną z lokalnym środowiskiem. Udział Muzeum w imprezie jako Partnera Szkoły w ramach programu KSOW, z ekspozycją i stoiskiem promocyjnym uatrakcyjnił program imprezy. Stoisko Muzeum cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników festynu.