Jesteś na stronie: Wystawa czasowa „Zamek nieznany. Z badań archeologicznych w Zamku Królewskim w Warszawie”

2018

Wystawa czasowa „Zamek nieznany. Z badań archeologicznych w Zamku Królewskim w Warszawie” przygotowana przez Jana Łozińskiego – pracownika Działu Archeologicznego Zamku Królewskiego w Warszawie – Muzeum będzie udostępniona od 9 kwietnia do 3 czerwca 2018 r. w siedzibie Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu.
Ekspozycja będzie poświęcona głównym aspektom historii badań archeologicznych i architektonicznych na terenie warszawskiego zamku królewskiego i jego najbliższych okolic. Na tablicach zaprezentowane zostaną krótkie ich opisy oraz fotografie odkryć z lat międzywojennych, powojennych i współczesnych. Wystawa będzie koncentrować się na najważniejszych dokonaniach wielu badaczy nauk historycznych. Jednym z nich było odkrycie w latach 2004 - 2006 średniowiecznych fortyfikacji siedziby książąt mazowieckich, które potwierdziło wczesną metrykę Warszawy. Dodatkowo wystawę ubarwią liczne artefakty datowane na XIV - XVIII wiek odnalezione podczas badań archeologicznych na terenie zamku.
Serdecznie zapraszamy.