Jesteś na stronie: "Chatbot Kluk" dla Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu

"Chatbot Kluk" dla Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu

Szukaj

"Chatbot Kluk" dla Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu

W dniu 16.07.2020 r. Narodowe Centrum Kultury podpisało umowę z Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu na sfinansowanie zadania pn. „Chatbot Kluk” w ramach programu "Kultura w sieci".

Całkowity koszt zadania wynosi 33 000 zł. Przyznane środki finansowe Narodowego Centrum Kultury stanowią 100% wartości zadania.

Celem zadania będzie stworzenie aplikacji komputerowej i mobilnej "Chatbot Kluk" dla Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu, która w oparciu o technologię przetwarzania języka naturalnego będzie udzielać informacji o Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu. Za jego pośrednictwem, można będzie sprawdzić godziny otwarcia muzeum, ceny biletów, dojazd, bieżące i nadchodzące wydarzenia, zapoznać się z działalnością muzeum - poznać historię instytucji, dowiedzieć się o zakresie jej działalności, uzyskać informacje nt. wystaw stałych. Poza wyżej wspomnianymi opcjami, aplikacja umożliwi dostęp do dwóch rozszerzonych modułów tj. "Zielnik" oraz "Retrotechnika". Moduł "Zielnik" umożliwi dostęp do przewodnika po ziołach, da naszym odbiorcom możliwość zapoznania się z około 300. gatunkami roślin leczniczych opisywanych przez patrona muzeum ks.Kluka i uprawianych w muzealnym ogrodzie. Moduł "Retrotechnika" otworzy gościom wirtualne drzwi do wystaw z największą w kraju kolekcją zabytkowych, sprawnych technicznie lokomobil (10) i ciągników (57). Za pomocą chatbota goście będą mogli uzyskać informacje ogólne o tej kolekcji, poznają historię danego obiektu, jego numer inwentarzowy oraz dane techniczne. Aplikacja zaoferuje dostęp do zdjęć zabytków techniki rolniczej, które od zawsze budziły podziw odwiedzających. Moduł pozwoli szczegółowo zapoznać się z maszynami dawniej używanymi w rolnictwie i zachęci gości do bliższego zapoznania się z kolekcją w przyszłości w Ciechanowcu.