Jesteś na stronie: Konserwacja - zabytkowych obiektów techniki - I etap

Konserwacja - zabytkowych obiektów techniki - I etap

Konserwacja - zabytkowych obiektów techniki - I etap

Zadanie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W dniu 11 czerwca 2012 roku Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podpisał umowę z Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu w sprawie dofinansowania zadania "Konserwacja - zabytkowych obiektów techniki - I etap". W ramach Programu Dziedzictwo Kulturowe, priorytet 2: Wspieranie dzialań muzealnych dofinansowanego ze środków finansowych MKiDN pochodzących z budżetu państwa. Projekt został dofinansowany kwotą 30 tysięcy złotych co stanowi 44,8% całkowitego kosztu zadania. Wniosek został złożony w celu przywrócenia zabytku młyna wodnego do pełnej sprawności technicznej. W ramach zadania zostanie wykonana rekonstrukcja drewnianego koła śródsiębiernego z łożem i drewnianą przekładnią paleczno -wrzecionowatą na wale głównym. Ponadto zostaną wykonane zabiegi konserwatorskie pozostałych mechanizmów młyna wodnego: kosza zasypowego, obudowy kamieni młyńskich, zbiornika na mąkę, drewnianej przekładni zębatej z kołem palecznym i wrzecionem.