Jesteś na stronie: Zakup unikatowego ciągnika Lanz Bulldog HR8

Zakup unikatowego ciągnika Lanz Bulldog HR8

Zakup unikatowego ciągnika Lanz Bulldog HR8

Zadanie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W dniu 21 kwietnia 2015 r. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego zawarł umowę z Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu w sprawie dofinansowania zadania "Zakup unikatowego ciągnika Lanz Bulldog HR8" w ramach programu Kolekcje - priorytet 4. - Kolekcje muzealne. Projekt został dofinansowany kwotą 68 tys. zł ze środków finansowych MKiDN pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, co stanowi 44,69% całkowitego kosztu zadania. Wkład własny do projektu zabezpieczył nam Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w wysokości 84 150 zł. W ramach zadania Muzeum zakupi 1 egzemplarz w pełni sprawnego, unikatowego w skali naszego kraju ciągnika Lanz, który był pierwowzorem do budowy pierwszych, polskich, powojennych ciągników Ursus C-45. Zakup ciągnika Lanz Bulldog HR8 z 1940 r. powiększy naszą największą w Polsce kolekcję ciągników do liczby 37 sztuk. Turyści odwiedzający nasze Muzeum już wkrótce będą mogli zobaczyć go na ekspozycji, a także w trakcie pokazów jazdy.