Jesteś na stronie: LEKCJE MUZEALNE I WARSZTATY Z DZIEDZINY PSZCZELARSTWA

LEKCJE MUZEALNE I WARSZTATY Z DZIEDZINY PSZCZELARSTWA

LEKCJE MUZEALNE I WARSZTATY Z DZIEDZINY PSZCZELARSTWA

1. Lekcja muzealna "Niezwykłe życie pszczół"

Biologia rodziny pszczelej, rola pszczoły miodnej i innych gatunków owadów w zapylaniu, najważniejsze gatunki roślin miododajnych, historia bartnictwa i pszczelarstwa w Polsce, praca w pasiece i produkty pozyskiwane z ula (miód, wosk, propolis, pyłek, pierzga). Zwiedzanie ogrodu roślin miododajnych, obserwacja pszczół w ulu demonstracyjnym, pokaz sprzętów pszczelarskich, różnych typów uli oraz produktów pszczelich.

Czas trwania i miejsce: 45-60 minut, zajęcia odbywają się w ogrodzie roślin miododajnych i na wystawie pszczelarskiej, mogą zostać zorganizowane w okresie od wiosny do jesieni.

Grupa docelowa: dzieci i młodzież szkolna, studenci i dorośli

Wielkość grup: do 20 osób

2. Warsztaty "Własnoręczny wyrób świec woskowych"

Pochodzenie, właściwości, funkcje i wykorzystanie wosku pszczelego, budowa i funkcje plastra, sposoby pozyskiwania i przetwarzania wosku w przemyśle i gospodarstwie domowym. Wytwarzanie świeczek woskowych różnymi sposobami (świeczki kręcone z węzy pszczelej, świeczki odlewane w formach silikonowych, świeczki wytwarzane metodą tradycyjną). Podczas warsztatów każdy uczestnik samodzielnie wykonuje świeczkę z dostarczonych przez nas materiałów.

Czas trwania i miejsce: 60 minut, zajęcia odbywają się na wystawie pszczelarskiej, w okresie od wiosny do jesieni

Grupa docelowa: dzieci i młodzież szkolna, studenci i dorośli

Wielkość grup: do 20 osób